Archív: 22/12/2014

 

Vianoce u nás: Vlasto Kocián

vlasto

Vianocami začínam žiť začiatkom decembra a ten taký typický vianočný čas začínam cítiť asi týždeň pred Štedrým dňom. Tradičné veľké predvianočné upratovanie u nás vôbec nie je tradíciou.

Čítaj ďalej » Komentáre

Vianoce u nás: Majo Mikula

majo3

Vianočná nálada mi začína asi iba deň pred Štedrým dňom, dovtedy je to skôr predvianočný zhon za darčekmi (nie len môj ale aj všetkých naokolo). Ani moju domácnosť neobchádza veľké predvianočné upratovanie. Umývanie okien pred Vianocami, ako u iných, nie je pravidlo. Z prác, ktoré nemám rád, je umývanie dverí. Vo všeobecnosti, keby som nemusel, neupratujem - nemám to rád (smiech).

Čítaj ďalej » Komentáre

Vianoce u nás: Ivka Adamíková

ivka2

Vianočné obdobie pre mňa začína na Mikuláša. S veľkým predvianočným upratovaním to zásadne nepreháňam a ani nie je mojím zvykom pred Vianocami umývať okná, tak ako to robia iní. V tomto období rada pečiem vianočné koláčiky, ale nesmie ich byť veľa. Mám rada takú pohodu, keď ideme do Tatier, kde je to totálne vyľudnené, taký relax. Počas tohto obdobia sa však vyhýbam nákupným centrám a nechodím ani na vianočný nákup.

Čítaj ďalej » Komentáre

Vianoce u nás: Pali Živčic

pali2

Pár týždňov pred Vianocami sa pre mňa začína vianočné obdobie. Spolu s manželkou robíme tradičné veľké upratovanie: umývanie okien a podobne. Upratovanie pre mňa nie je žiadny problém, vždy manželke rád pomôžem.

Čítaj ďalej » Komentáre

Vianoce u nás: Miro Hanes

miro

Vianočné obdobie pre mňa začína začiatkom decembra. Nerobím žiadne veľké predvianočné upratovanie. Upratujem ako bežne počas roka.

Čítaj ďalej » Komentáre

Vianoce u nás: Janči Jantošík

janci2

Vianoce ja nejak extra neprežívam. Ani sa nedá povedať, že by sa u nás robilo nejaké veľké predvianočné upratovanie. Iba také normálne - povysávať, poutierať prach... S upratovaním nemám problém, teda až na utieranie prachu :)

Čítaj ďalej » Komentáre

Vianoce u nás: Peťo 'Miki' Mikula

peto2

Vianočné obdobie pre mňa začína niekedy začiatkom decembra a spájam si ho s otvorením vianočných trhov v meste, vôňou punču a príchodom Mikuláša. Také pekné obdobie, keď sa ľudia stretávajú aj po dlhom čase a spolu sa zabavia a porozprávajú. Pred Vianocami, samozrejme, asi ako mnohí iní, robím veľké upratovanie. Povymetám prach všade, aj tam kde inokedy prižmúrim oko (smiech), poumývam podlahu, umývanie okien však prenechávam iným. Inak celkovo, upratovanie moc nemusím a ak by som mohol niečo zakázať, bol by to prach. V meste je ho veľmi veľa.

Čítaj ďalej » Komentáre

Prihlásiť na odber: Príspevky (Atom)