Blog

 

Mobilná aplikácia pre iOS

iOS 00 small

 

Mnohí používatelia iKROSu už dlhšiu dobu čakajú na iOS aplikáciu, v ktorej budú môcť pracovať s faktúrami a bude fungovať aj v iOS 9. Určite sa väčšina z nich pýta: "Prečo ešte appka nie je a kedy bude?". Pokúsim sa to vysvetliť.

iOS aplikácia je pre tím iKROS výzvou, keďže doteraz sme sa venovali len webovým aplikáciam. iOS je pre nás nová technológia, s ktorou sme sa museli popasovať  - čo si vyžiadalo svoj čas. Nejako sme to zvládli a pripravili sme verziu, ktorá je momentálne na App Store. Plynule sme pokračovali a pracovali na verzii s fakturáciou (faktúry, zálohové faktúry partneri...). Podarilo sa nám pripraviť verziu, ktorú sme zverejnili externým beta testerom a po testovaní sme boli pripravení túto verziu zverejniť aj na App Store. Nasledoval však sled udalostí, ktorého výsledkom je rozhodnutie zveriť vývoj iOS aplikácie externej firme - odborníkom na vývoj mobilných aplikácií. Sľubujeme si od toho vizuálne peknú appku, ktorá používa štandardné ovládacie prvky, na ktoré sú používatelia iOS zariadení zvyknutí a ktoré zabezpečia jej jednoduché používanie.

Začala teda spolupráca s externou firmou. Určite to poznáte, úvodné stretnutia, príprava špecifikácie, dizajn...a kým sa začalo reálne vyvíjať, opäť ubehol nejaký čas. Všetci sme však boli optimisti a verili sme, že začiatkom novembra bude verzia na App Store. Komplikácie však na seba nenechali dlho čakať a termín sme nestihli.

Momentálne ladíme, testujeme, opravujeme... jednoducho robíme všetko preto, aby bola iOS aplikácia zverejnená do konca roka

Prvá verzia bude obsahovať

  • prehľady iKROS,
  • prehľady z účtovníctva,
  • faktúry,
  • zálohové faktúry,
  • partnerov.

A takto bude vyzerať.

iOS 00iOS 01iOS 02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Držte nám palce, aby sa nám to podarilo.

Zaujal vás tento článok? Odporučte ho aj svojím priateľom.

Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

comments powered by Disqus