Blog

 

Novinky: Viac číselných radov faktúr a číslo zahraničného bankového účtu na tlačovky

2016 06 14 junove novinky

Chcete mať zahraničné faktúry alebo dobropisy v samostatnom číselnom rade? Fakturujete do zahraničia a potrebujete na faktúre alebo zálohovej faktúre uviesť aj číslo bankového účtu? Čítajte ďalej a dozviete sa ako na to.

Viac číselných radov faktúr

Zahraničné faktúry, dobropisy alebo faktúry pre každú pobočku/používateľa môžete evidovať v samostatných číselných radoch.

Nastavenia

Ako prvé je potrebné nové číselné rady založiť v nastaveniach. Ideme teda do Nastavení, vyberieme možnosť Číslovanie dokladov a klikneme na možnosť + Nový číselný rad.

01 Viac ciselnych radov

Zadáme základné údaje Kód číselného radu, Názov číselného radu a zvolíme Formát číslovania.

02 Viac ciselnych radov

Takto si založíme všetky potrebné číselné rady, napríklad pre zahraničné faktúry a dobropisy. Nastavenie potom vypadá takto.

03 Viac ciselnych radov

Súčasný číselný rad (číslovanie, ktoré používate) dostane automaticky kód OF, názov Odoslané faktúry a označí sa ako hlavný. Kód a názov môžete v prípade potreby zmeniť.

Faktúry

Číselné rady máme nastavené a môžeme ich používať na faktúrach a pravidelných faktúrach.

Pred číslo faktúry pribudla možnosť na výber číselného radu.

07 Viac ciselnych radov

Nová faktúra sa automaticky pridáva do hlavného číselného radu. Ak vystavujem zahraničnú faktúru alebo dobropis, ručne si vyberiem správny číselný rad a iKROS už sám nastaví správne číslo.

Pri kopírovaní dokladu sa prevezme číselný rad podľa kopírovaného dokladu. Ak vystavujem faktúru zo zálohovej faktúry, tak faktúra bude vystavená v hlavnom číselnom rade faktúr.

Číselné rady sa používajú iba v aplikácii. Pri tlači faktúry, odoslaní e-mailom alebo stiahnutí PDF sa nič nemení - na faktúre ostáva iba číslo dokladu.

Filter Číselný rad

Keď už vystavujem faktúry vo viacerých číselných radoch, určite sa hodí filtrovanie podľa číselných radov. Napríklad, ak si chcem pozrieť iba zahraničné faktúry. 

08 Viac ciselnych radov

 

Ak sa vám funkčnosť "Viac číselných radov vo faktúrach" páči a uľahčí vám vašu prácu, tak už vám stačí iba balík iKROS Mini a môžete ju naplno využívať.

Objednať balík iKROS

 

Číslo zahraničného bankového účtu na tlačovky

Podľa platnej legislatívy sa od 1.2.2016 používa číslo bankového účtu vo formáte IBAN. V súlade s legislatívou sme teda upravili fungovanie iKROSu. Viacerí z vás sa nám však ozvali, že pri fakturácii do zahraničia, najmä ČR, potrebujete na faktúre stále uviesť číslo bankového účtu v starom formáte BBAN.

Upravili sme fungovanie iKROSu a pre zahraničné bankové účty sa na PDF faktúry a zálohovej faktúry (tlač, stiahnutie PDF, odoslanie e-mailom) doplní číslo účtu v pôvodnom formáte. Ako to funguje?

V nastaveniach Bankové účty treba mať pridaný Zahraničný účet. TIP: Ak chcete na dokladoch zobrazovať aj kód banky, je potrebné ho zadať do bunky Číslo účtu.

01 Cislo uctu na tlacovkyKeď na faktúre alebo zálohovej faktúre použijete zahraničný účet, tak na PDF dokladu sa medzi údajmi na úhradu zobrazí číslo účtu.

02 Cislo uctu na tlacovky

Zaujal vás tento článok? Odporučte ho aj svojím priateľom.

Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

comments powered by Disqus