Blog

 

Novinky: Vylepšená funkcia Videné zákazníkom a preúhrada dokladu

Septembrove novinky

Ako sme vám v auguste sľúbili, prinášame vylepšenú funkciu Videné zákazníkom. Okrem tejto funkcie sme z vašich námetov zapracovali možnosť preuhradiť faktúru a drobné vylepšenie pre e-shopy.

Funkcia Videné zákazníkom

Ako táto funkcia funguje a čo ňou získate nájdete na našom blogu. Dôležité sú pre vás dve informácie.

1. Od dnes je zasielanie dokladov ako PDF v prílohe e-mailov dostupné iba v našich platených balíkoch. Túto možnosť si zapnete v nastaveniach v časti Odosielanie e-mailu.

PDF doklad v prilohe

2. Je potrebné skontrolovať, či v texte e-mailov, ktoré odosielate priamo z iKROSu zákazníkom, neuvádzate info "v prílohe e-mailu nájdete doklad". Ak nemáte odosielanie PDF v iKROSe zapnuté, upravte texty e-mailov.

Preúhrada dokladu

Občas sa v podnikateľskej praxi stane, že vám zákazník uhradí viac ako je suma faktúry. V takomto prípade je dobré o tom vedieť a s preplatkom sa vysporiadať. Aby sme vám to v iKROSe uľahčili, doplnili sme nový stav úhrady: Preuhradená.  

S novou verziou sa teda dá v iKROSe faktúra alebo zálohová faktúra preplatiť - pridať väčšia suma na úhradu ako je suma faktúry. Prípadne môže preúhrada dokladu prísť z prepojeného účtovníctva - ALFY plus alebo OMEGY.

Novému stavu úhrady sme v iKROSe priradili modrú guličku a doplnili sme aj možnosť filtrovať podľa tohto nového stavu.

PreuhradenaFaktura

 

E-shopy - URL na stiahnutie dokladu v odpovedi cez API

Ak máte e-shop a fakturáciu chcete nechať na iKROS, môžete tak urobiť pomocou nášho API. Dôležitou zmenou je, že sme odpoveď po úspešnom zápise dokladu rozšírili o atribút "downloadUrl". Takto viete jednoducho vášmu zákazníkovi z e-shopu poslať link na stiahnutie dokladu, ktorý evidujete v iKROSe.

 

Zaujal vás tento článok? Odporučte ho aj svojím priateľom.

Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

comments powered by Disqus