Blog

 

Prepojenie iKROS - PrestaShop

Máte PrestaShop a chcete ho prepojiť s aplikáciou iKROS?
Čítajte ďalej a dozviete sa ako na to.

Podpora pre prepojenie PrestaShopu je ukončená k 15.11.2018. Na prepojenie vášho e-shopu s fakturačnými programami (ALFA plus, OMEGA, iKROS) môžete použiť INTEO konektor API.

PrestaShop je jeden z najznámejších free e-shopov. V tomto článku nájdete informácie, čo všetko je potrebné nastaviť v PrestaShope a v iKROSe, aby prepojenie PrestaShop - iKROS fungovalo.

Prepojenie je funkčné pre PrestaShop verzie 1.5 a 1.6. Z admin častí týchto verzii PrestaShopu sú použité ilustračné obrázky pri jednotlivých nastaveniach v článku (prvý z verzie 1.5 a druhý z verzie 1.6). Poďme na samotné nastavenia PrestaShopu.

Nastavenia v PrestaShope
Základným predpokladom na prepojenie PrestaShopu s inou aplikáciou je prístup do admin časti PrestaShopu. Bez tohto prístupu nie je možné prepojenie realizovať.

PristupDoAdminCasti 1 1

V PrestaShope je potrebné mať pridaný slovenský jazyk. Postup: Localization/Lokalizácia -> Languages/Jazyky -> Add new/Pridať nový.

Jazyk1 5

Jazyk1 6

Skontrolujte, či máte založené sadzby DPH 10% a 20%. Postup: Localization/Lokalizácia -> Taxes/Dane. Na prvom mieste (id = 1) 20% DPH, nad druhom mieste (id = 2) 10% DPH. Ak nie, je potrebné ich založiť.

SadzbyDPH1 5

SadzbyDPH1 6

Pre správne fungovanie prepojenia je nutné zapnúť Správu zásob, nechať vypnuté pokročilé riadenie zásob. Postup: Preferences/Nastavenia -> Products/Produkty a založiť kategóriu s názvom "Kros".

SpravaZasob1 5

SpravaZasob1 6

Pre nainštalované platobné moduly je dobré nastaviť slovenskú lokalizáciu, aby sa vám do účtovníctva neprenášali napríklad anglické údaje. Postup: Moduly/Moduly -> Payment/Platba -> Nastavenia modulu -> Správa prekladov).

Najdôležitejšie nakoniec. V admin časti PrestaShopu povoliť webové služby. Postup: Advanced Parameters/Rozšírené nastavenia -> Webservice/Webové služby -> Enable PrestaShop's webservice/Zapnúť PrestaShop webservis -> Yes.

ZapnutWebservis1 5

ZapnutWebservis1 6

A následne vytvoriť autorizačný kľúč pre API, ktorý sa uloží do nastavenia prepojenia s účtovníctvom. Postup: Advanced Parameters/Rozšírené nastavenia -> Webservice/Webové služby -> Add new/Pridať nové.

Autorizačný kľúč pre API by mal mať ideálne nastavené práva ku všetkým zdrojom (minimálne ku zdrojom orders/objednávky, customers/zákazníci, products/produkty, addresses/adresy, languages/jazyky, countries/krajiny, carriers/prepravné, currencies/meny, categories/kategórie).

Nastavenie prepojenia v iKROSe
Ak máte všetky nastavenia hotové a máte autorizačný kľúč pre API, tak môžete prepojiť iKROS s PrestaShopom. V časti Moja firma vyberiete možnosť Prepojenie s e-shopom

Nastavenie iKROS

a zvolíte Typ e-shopu Prestashop.

Nastavenie iKROS Presta

Zadáte Názov prepojenia, url adresu vášho e-shopu (napr. http://mojeshop.sk) a vložíte autorizačný kľúč pre API, ktorý ste vytvorili v admin časti PrestaShopu.
Nastavenie "Na položkách v e-shope aktualizovať" zabezpečí aktualizáciu vami vybraných údajov v PrestaShope. Ak napríklad v e-shope predávate za iné ceny ako v iKROSe, tak si jednoducho vypnete voľbu Cena a táto sa nebude v PrestaShope meniť.
Ak je všetko zadané správne, stačí kliknúť na tlačidlo Pridaj e-shop a prepojenie je hotové.

Nastavenie iKROS Presta OK

V zozname prepojených e-shopov vám pribudne záznam, ktorý môžete v prípade potreby upraviť.

Eshop Zoznam

Z iKROSu sa do PrestaShopu prenášajú tovary a služby, ktoré majú zapnutú voľbu E-shop.

Tovary Eshop

Tovary a služby pošlete do PrestaShopu z nastavenia prepojenia cez ikonku Pošli tovary a služby.

Eshop PosliProdukty

Z PrestaShopu sa do iKROSu prenášajú prijaté objednávky. Objednávky stiahnete z nastavenia prepojenia daného e-shopu cez ikonku Stiahni objednávky.

Eshop StiahniObjednavkyMôže nastať situácia, že niektorú objednávku nechcete stiahnuť. Napríklad nemáte tovar skladom a viete, že objednávku budete vybavovať až o pár dní. Na tento účel slúži stav objednávky "Neodosielať do účtovníctva". Stačí ak si tento stav pridáte medzi stavy objednávok (názov musí byť zhodný) a danej objednávke nastavíte tento stav.

Veríme, že vám tento článok pomohol pri prepájaní iKROSu s PrestaShopom. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať cez komentár pod článkom alebo e-mailom na info@ikros.sk.

Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

comments powered by Disqus