Blog

 

Prepojenie iKROSu s existujúcim e-shopom

Máte už e-shop a chcete ho prepojiť s iKROSom, aby ste nemuseli ručne riešiť prenos objednávok alebo vystavovanie faktúr

Čítajte ďalej a dozviete sa ako na to.

 


Aké sú výhody prepojenia iKROSu s e-shopom?

V prvom rade viete objednávku z e-shopu zobraziť priamo v iKROSe a vytvoriť z nej jedným klikom faktúru alebo zálohovú faktúru. Viete tiež jednoduchým spôsobom upraviť ceny tovaru v iKROSe a preniesť ich ako predajné ceny do e-shopu. Skrátka uľahčíte si množstvo práce a vystavené doklady budú bez prípadných preklepov.

 

Aký e-shop je možné s iKROSom prepojiť?

Prakticky akýkoľvek. Prestashop je možné prepojiť bez programátorských úprav v e-shope. V ostatných typoch e-shopov je potrebné zabezpečiť drobné úpravy.


Na prepojenie iKROSu s e-shopom slúži nastavenie "Prepojenie s e-shopom" v časti Nastavenia. 

Na novej záložke v prehliadači sa vám zobrazí jednoduchý sprievodca vytvorením prepojenia s e-shopom.

Na prepojenie s existujúcim e-shopom slúži časť Už mám e-shop, kde máte na výber dve možnosti Mám PrestaShop a Mám iný e-shop.

PrestaShop

Podpora pre prepojenie PrestaShopu je ukončená k 15.11.2018. Na prepojenie vášho e-shopu s fakturačnými programami (ALFA plus, OMEGA, iKROS) môžete použiť INTEO konektor API.

Podrobné info ako prepojiť iKROS s Prestashopom nájdete na našom blogu v článku Prepojenie iKROS - PrestaShop. Stačí urobiť pár nastavení v admin časti Prestashopu, vytvoriť autorizačný kľúč pre API a prepojiť iKROS s Prestashopom.

Iný e-shop

Táto možnosť slúži na prepojenie ľubovoľného e-shopu s iKROSom prostredníctvom API rozhrania. Čo všetko a ako je potrebné nastaviť vo vašom existujúcom e-shope, nájdete v tejto dokumentácii.

Na stránke sprievodcu vytvorením prepojenia s e-shopom stačí zvoliť možnosť Mám iný e-shop. Na ďalšej stránke nájdete autorizačný kľúč pre API, ktorý treba poslať firme/programátorovi, ktorý vám spravuje e-shop.

Pri prepojení s vlastným e-shopom všetko funguje automaticky. E-shop si sám podľa svojho nastavenia stiahne tovary a služby z iKROSu. Stačí ak tovary a služby majú v iKROSe zapnutú voľbu E-shop.

Rovnako podľa nastavenia pošle e-shop do iKROSu objednávky, faktúry. Môže to byť napríklad vždy pri vytvorení novej objednávky alebo v balíku za určitý čas. Keď už máte objednávku v iKROSe, tak cez tlačidlo Viac jednoducho vystavíte potrebný doklad (faktúru, zálohovú faktúru...) a pošlete ju zákazníkovi.

V prípade otázok alebo námetov na vylepšenie prepojenia iKROSu s e-shopom nás neváhajte kontaktovať cez komentár pod článkom alebo e-mailom na info@ikros.sk.

Zaujal vás tento článok? Odporučte ho aj svojím priateľom.

Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

comments powered by Disqus