Blog

 

Realizujeme vaše nápady: Automatické kurzy ECB a preposielanie e-mailov z banky

Realizujeme vaše nápady

Prinášame ďalšie júlové novinky, v ktorých realizujeme vaše nápady na vylepšenie iKROSu.

"Sme vďační za každý jeden námet na vylepšenie od našich používateľov. O to radšej sa púšťame do ich realizácie, lebo vieme, že vám dané funkcie pomôžu," hovorí Ján Jantošík, architekt iKROSu.

Tentoraz sme z vašich námetov vybrali automatické dopĺňanie výmenného kurzu a preposielanie e-mailov, ktoré k nám prídu z vašej banky.

Automatické dopĺňanie výmenných kurzov ECB

Podľa legislatívy pri vystavovaní faktúry v cudzej mene platí povinnosť zobrazovať na tlačenej faktúre prepočet na eurá. Na to, aby sa prepočet správne zobrazil na výslednej faktúre, musíte mať vyplnený správny výmenný kurz.

Doteraz ste museli vypĺňať kurz ručne. Navyše ste museli vedieť, že kurz sa zadáva zo dňa pred dátumom dodania. Ak náhodou v tento deň ECB kurz nevydala, tak zo dňa predtým (a tak podobne). Teraz to za vás vyrieši iKROS sám.

Po výbere iného kódu meny ako EUR systém automaticky načíta platný kurz pre zadaný dátum dodania tak rýchlo, že si to ani nevšimnete. Samozrejmosťou zostáva, že ak dodatočne zmeníte dátum dodania alebo kód meny, kurz sa automaticky zaktualizuje na správnu hodnotu.

Výmenný kurz ECB

Preposielanie e-mailov z banky

Minulý rok sme predstavili funkciu automatického spracovania úhrad z e-mailových notifikácií a SEPA XML výpisov zaslaných z banky na špeciálnu adresu každej iKROS firmy (unikatny_identifikator@vypisy.ikros.sk).

Niektoré banky umožňujú nastaviť viac e-mailových adries na zasielanie správ. Ak ste klientom tých bank, ktoré to neumožňujú máme pre vás riešenie. V nastaveniach iKROS účtu si odteraz môžete nastaviť preposielanie takýchto e-mailov na ľubovoľnú e-mailovú adresu. Získate tak väčší prehľad o tom, čo vám banka zasiela - často to nie sú len notifikácie o pohyboch a výpisy, ale aj iné typy správ, napr. marketingové ponuky.

Preposielanie bankových správ si môžete nastaviť v časti Nastavenia - Bankové účty - voľba Preposielať prijaté správy z banky.

Nastavenie: Preposielanie prijatých správ z banky

 

Nezabudnite si nové funkcie vyskúšať priamo vo vašom iKROS účte. Obe sú dostupné všetkým s platným balíkom iKROS Pro alebo iKROS Flexi.

Vyskúšať v iKROSe

Komentáre

Tento článok neobsahuje komentáre.

comments powered by Disqus